KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327075
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:15:02
300 kr
350 kr
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson